Zonja e parë e SHBA-së është e infektuar me Covid, ka simptoma të lehta

Instagram
Instagram

Zonja e Parë e Amerikës, Jill Biden, mori një test pozitiv për Covid-19 sot, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Pasi rezultoi negativ dje gjatë testimit të rregullt, Biden filloi të përjetonte simptoma të ngjashme me të ftohtin mbrëmë. Sipas zëdhënëses, testi i shpejtë i antigjenit sërish ka rezultuar negativ, por rezultati i testit PCR ka rezultuar pozitiv.

Zonja e parë është vaksinuar dy herë dhe ka marrë edhe dy doza përforcuese. Sipas një zëdhënësi të Biden, ajo ka simptoma të lehta dhe po merr ilaçin Paxclovid siç rekomandohet nga CDC. Ajo do të izolohet për të paktën pesë ditë në një rezidencë private në Karolinën e Jugut.

President Joe Biden Ai bëri një test Covid sot dhe rezultati ishte negativ, shtoi Shtëpia e Bardhë.

Video e ditës