Një festë për t'u mbajtur mend: 10 vjet Herbalife Nutrition në Maqedoni

Foto: Promo

Përvjetori i dhjetë i Herbalife Nutrition në Maqedoni u festua me një festë spektakolare në hotelin "Marriot" dhe në prani të një numri të madh të ftuarish dhe figurave të shquara të jetës publike dhe shoqërore.

Lideri botëror në zëvendësimin e vakteve, suplementet ushqimore, ushqimin sportiv dhe produktet për kontrollin e peshës, Herbalife Nutrition feston dhjetëvjetorin e ekzistencës së saj zyrtare në tregun maqedonas.

Me atë rast, më 4 shkurt, në hotelin “Marriott” të Shkupit, përvjetori jubilar u shënua me festën spektakolare të titulluar “Akull dhe zjarr”, e cila mblodhi së bashku dashamirët e shake Herbalife dhe emrat e njohur që shkëlqenin në dukje elegante. Mes të pranishmëve ishin Rebecca Jankovska Risteski, Irena Spirovska, Sneze Velkov, Biljana Janevska dhe personalitete të tjera të rëndësishme nga skena maqedonase, jeta kulturore dhe shoqërore.

Foto: Promo

Në dhjetë vitet e fundit e deri më sot, takimi me Herbalife Nutrition përmes produkteve të saj dhe modelit të saj të suksesshëm komercial, bazuar në rrjetin e distributorëve, ka ndryshuar jetën e një numri të madh të qytetarëve të Maqedonisë, duke u zbuluar atyre një metodë ushqyese korrekte për të. duke përmirësuar mirëqenien e trupit, por edhe duke u ofruar atyre një mundësi konkrete për përmbushje personale dhe biznesore. Herbalife në Maqedoni ka mbi 3 mijë distributore aktive.

Dhe ndërsa këtu po festojmë 10 vjetorin e lidhjes zyrtare me produktet Herbalife Nutrition, kompania po feston globalisht 43 vjet nga themelimi i saj, që është një tjetër arsye gëzimi që Herbalife Nutrition ndan me miqtë e saj, përdoruesit e produkteve dhe ata që duan, ndoshta më shumë nga ky muaj, për të bërë ndryshime pozitive në stilin e tyre të jetesës. Nga rruga, kompania Herbalife Nutrition arriti një të ardhur neto nga shitjet prej 2021 miliardë dollarë në 5.8.

Foto: Promo

Kompania u themelua në shkurt 1980, në Los Anxhelos, nga një njeri me një vizion Mark Hughes, i cili ishte gjithashtu distributori i parë i pavarur i Herbalife Nutrition. Filozofia e tij e mirëqenies e udhëhequr nga mendimi se "të gjithë janë pjesë e qëllimit dhe planit për ta bërë botën një vend më të mirë për të jetuar", me theks në - "të gjithë", tërhoqi miliona njerëz në mbarë botën që realizuan ëndrrën e tij dhe të tyre. vet, duke investuar në stilin e tyre të të ushqyerit të shëndetshëm. Për shkak të vizionit dhe misionit të Mark Hughes, Herbalife është sot marka kryesore në botë për zëvendësimin e vakteve. Me kalimin e kohës, formulimet e produkteve Herbalife janë përmirësuar për të përmbushur nevojat e tregut. Dhe sot, përbërësit e formuluar shkencërisht të zëvendësuesve të vakteve premium, të prodhuara sipas standardeve më të rrepta rregullatore, vazhdojnë të mbajnë ritmin me kohët moderne. Kështu, arrijmë arsyen e tretë për të festuar Herbalife Nutrition, dhe ajo është Dita e Mark Hughes, një ditë që kompania e feston globalisht çdo vit në muajin shkurt.

Foto: Promo

Për shkak të të gjitha këtyre datave të rëndësishme të bashkuara në muajin shkurt, Herbalife lansoi një produkt të ri në tregun maqedonas. Bëhet fjalë për baret e para proteinike H24 Achieve, të cilat deri më tani i mungonin portofolit të produkteve – një rostiçeri me shumë proteina dhe praktike për pas stërvitjes, por edhe për të gjithë ata që janë vazhdimisht në lëvizje ose kanë një ditë aktive. H24 Shufrat e proteinave Achieve janë të pasura me proteina, me pak sheqer dhe shije të shkëlqyer. Janë një vakt perfekt për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e masës muskulore, për t'u kujdesur për peshën trupore dhe për të mbajtur një pamje në formë, dhe ata që ushtrojnë rregullisht tani kanë mundësinë për të ngritur stërvitjen e tyre në një nivel më të lartë.

Urime dhe Gëzuar 10 vjetorin Herbalife Nutrition!


Teksti PR tregtar

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës