Në Kazermën e Vjetër në Manastir janë gjetur 110 pushkë të vjetra

Foto: MIA

Një punonjës i një kompanie ndërtimore ka raportuar të martën se gjatë një gërmimi në Kazermën e Vjetër në Manastir kanë gjetur një numër të madh të pushkëve të vjetra.

Inspektim është kryer nga ekipi i SVR Manastir, ndërsa dje pushkët janë marrë nga një piroteknik nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, i cili ka deklaruar se janë 110 pushkë të vjetra jofunksionale me origjinë nga Lufta e Parë Botërore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës