Sulmuesi që vrau dy persona në Lubjanë është gjetur i vdekur, ka pasur edhe bombë

Foto: STA

Policia në afërsi të kryeqytetit slloven Lubjanë ka gjetur pasdite të vdekurin, i cili raportohet se është sulmuesi që vrau dy persona sot në qytet me të shtëna me armë zjarri. Dyshohet se ai i ka marrë jetën vetes.

Sipas mediave lokale, të shtënat kanë ndodhur në lokalin Sombrero.

Sipas informacioneve jozyrtare të publikuara nga agjencia STA, vrasësi është arratisur me makinë, dhe dyshohet se kishte me vete edhe armë të tjera, si dhe një granatë dore. Ai e ka ndaluar veturën në një vend afër Lubjanës, pas së cilës ka dalë dhe ka vrarë veten.

Policia ende nuk e ka konfirmuar këtë informacion.

Të shtëna në Lubjanë, dy të vdekur

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës