Në afërsi të Vraneshticës është gjetur një kufomë e njeriut, e cila është dorëzuar për obduksion

Foto: Shtypi i Lirë. / Dragan Mitreski

Dje në ora 14.10:XNUMX në Policinë Rajonale të Kërçovës është raportuar se në atarin e fshatit Vraneshticë të Kërçovës, buzë lumit Treska, në afërsi të fshatit “Kapalishtë” është gjetur një kufomë e njeriut. Kështu ka bërë të ditur SVR Ohër.

Në vendngjarje ka kontrolluar një ekip policor dhe ekipe mjekësore, të udhëhequra nga Prokurori Publik, me urdhër të të cilit trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion. Po merren masa për zbardhjen e ngjarjes.

Edhe SVR-ja e Ohrit informon për një zjarr të hënën në një hambar dhe një shtëpi në fshatin Kërçovë Gorno Drugovo, pronë e V.M.(63) nga i njëjti fshat.

Nuk ka persona të lënduar, ndërsa zjarri është shuar me ndërhyrjen e Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve nga Kërçova. Ekipet e policisë kanë kryer kontroll.

Dje në ora 20.10:4 në OVR Kërçovë është raportuar se AA (36) nga Kërçova ka sulmuar fizikisht ish të dashurën e tij në një restorant në rrugën “XNUMX Korriku” në Kërçovë. Ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Video e ditës