Programi i VMRO-DPMNE-së është rishkruar nga LDP-ja, pohon Zajkova

Kryetarja e LDP-së, Monika Zajkova, thotë se VMRO-DPMNE-ja opozitare në masë të madhe e ka kopjuar programin nga partia e saj. Zajkova beson se opozita e ka dëgjuar me kujdes konventën e LDP-së në tetor të vitit të kaluar dhe është frymëzuar, andaj të gjitha masat dhe politikat që kanë promovuar kanë ardhur nga aty.

“Së pari dua të përshëndes programin e VMRO DPMNE-së, më vjen mirë që e dëgjuan me vëmendje konventën e PDSH-së në tetor, sepse absolutisht i kopjuan të gjitha masat dhe politikat që PLD-ja promovon në fusha të caktuara, në mënyrë që së paku këtu në parlament disi bashkë do të luftojmë që ato të bëhen realitet, si një njësi zgjedhore, 90 deputetë e të tjera”, thotë Zajkova në një intervistë për TV Tera.

Ai thotë se dëshmi për këtë kanë qenë intervalet kohore – kur dikush e ka promovuar dhe kur e ka promovuar tjetri, duket qartë se ai e ka marrë përsipër pjesën më të madhe të punës.

“E kanë rishkruar në shumë pjesë, për shembull, një njësi zgjedhore, 90 deputetë, diçka që ishte në programin zgjedhor në vitin 2011, diçka që është në çdo program të rëndësishëm, riorganizimi i ministrive dhe shkrirja e një pjese të Ministrisë. Punës dhe Politikës Sociale me Ministrinë e Arsimit, taksa e sheshtë...”, tha kryetari i PLD-së.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës