PARASHIKIMI: Pjesërisht i vranët me periudha me diell

bie
Gjethet e verdha të vjeshtës / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Moti sot në vend do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, më e theksuar në mëngjes përgjatë Povardarietos. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 3 deri në 9 gradë.

Në Shkup me vranësira pjesërisht me diell dhe me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 7 gradë.

Të dielën pasdite do të ketë sërish reshje lokale shiu, ndërsa në male bore. Më pas në ditët në vijim do të mbajë mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit. Nga e hëna temperaturat ditore do të jenë në rritje, përveç në lugina ku do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës