Vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme lokale

Moti me shi
Mot me shi / foto: Free Press / Dragan Mitreski

Vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme lokale. Të dielën dhe të martën në disa vende do të ketë reshje, të cilat herë pas here do të jenë më të bollshme dhe të rrëmbyeshme të përcjella me bubullima dhe erë të fortë.

Siç njofton HMRC, për shkak të zbritjes së një mase ajrore më të ftohtë të dielën, reshjet do të kalojnë herë pas here në borë dhe do të formohet një mbulesë e re bore.

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe i freskët me reshje të kohëpaskohshme lokale, sidomos në pjesët jugore. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 10 deri në 18 gradë.

Moti në Shkup do të jetë pjesërisht i vranët me erë të dobët deri mesatare nga veriu me temperaturë deri në 16 gradë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës