Dyqan, kazino dhe dy makina të goditura nga plumbat në "Butelska"

Një kazino, një dyqan dhe dy vetura janë dëmtuar nga plumbat për të cilët policia thotë se kanë mbetur të humbur, në rrugën “Butelska” në Shkup.

“Sot në mëngjes (07.02.2023) në ora 01.51:34 në SVR Shkup, Z.Z.(24) nga Shkupi ka raportuar se automjeti i tij i pasagjerëve “Seat Leon” me targa të Shkupit i është dëmtuar nga një plumb endacak nga arma e zjarrit në “Butelska”. rrugë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Çair, ku është konstatuar se nga një kokërr endacak është dëmtuar edhe vetura e pasagjerëve “Fiat” me targa të Shkupit në pronësi të H.N. (XNUMX) nga Shkupi, si dhe një objekt shitës dhe një kazino”, shkruhet në buletinin policor.

Po merren masa për zbardhjen e çështjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës