Provoni recetën e Stefanija Nestorovska: Pulë me bizele me shije të veçantë

Stefanija Nestorovska / Foto: Arkivi Privat

Stefanija Nestorovska, e cila është prapa profili i instagramit dhe blogun snestorovska.com, di gjithmonë të na befasojë, edhe kur bëhet fjalë për pjata në dukje të zakonshme. Sot, Stefanija na përgatiti një recetë me përbërës të përfaqësuar gjerësisht në kuzhinën maqedonase - pulë, bizele…

Pjatë e thjeshtë, e lirë, e bërë vetë për çdo stinë të vitit dhe në këtë rast kemi një recetë për variantin e mishit të zierjes me bizele. Shtimi i specave të thata i jep një shije të veçantë gjellës.

Përbërësit:

- 500 g gjoks pule
- 1 qese (450 g) bizele të ngrira
- 1 qepë e grirë hollë
- 1 domate e prerë në kubikë
- 1 kub supë
- 2 lugë çaji kripë
- 1/2 lugë çaji piper
- 2 lugë çaji rigon
- speca të thata (sipas dëshirës)
- vaj gatimi (kam përdorur vaj rrushi)

përgatitja:

Ngroheni një tigan grill me pak vaj gatimi. Ndërkohë, pula është duke u përgatitur. Pritini në copa të vogla. Shtoni në tiganin e nxehur dhe lëreni të skuqet derisa të marrë një ngjyrë të bukur të artë. Nuk ka pse të gatuhet plotësisht pasi do të gatuhet më vonë me bizelet. Është lënë mënjanë.
Në një tigan tjetër më të madh (dhe ndoshta e njëjta gjë, nëse tigani i skarës është aq i thellë sa të mbajë gjithçka tjetër), shtoni vaj gatimi. Më pas, shtoni qepën e grirë dhe lëreni të skuqet, më pas shtoni domaten e grirë, përzieni dhe lëreni edhe një minutë në pllakën e nxehur.
Në fund, në të njëjtin tigan, shtoni bizelet e ngrira (nuk ka nevojë të shkrihen më parë), përzieni, shtoni pulën, ujin (afërsisht lartësinë e të gjithë përbërësve), kubin e supës dhe të gjitha erëzat. I trazojmë mirë dhe e ulim temperaturën në shumë të ulët. (Në pianurën time nga 9, në 3). Shtoni sipër specat e thatë, mbulojeni me kapak dhe lëreni të ziejë të qetë për 1 orë.
Është gati kur të ndryshojë ngjyra e bizeleve, kur uji të ketë avulluar dhe kur gjithçka të jetë gatuar mirë.
Ide e mrekullueshme për një vakt, sepse është e shijshme edhe kur është ftohtë. Mund të ruhet në enë të mbyllur, në frigorifer për 2-3 ditë.

Stefanija Nestorovska / Foto: Arkivi Privat

 

Video e ditës