Një person nga Shkupi është ndaluar pasi ka shkaktuar zjarr në hapësirë ​​të hapur

Zjarri në pyll / Foto: MPB

Mbrëmë, në ora 19:20, zyrtarë të stacionit policor Draçevë kanë privuar F.S. (59) nga fshati Dolno Koliçan i Shkupit, pasi ka shkaktuar zjarr në hapësirë ​​të hapur.

- Me kallëzim të datës 09.08.2022 në ora 11:55, sipas të cilit një person që drejtonte automjetin e pasagjerëve "Skoda Felicia" me targa të Shkupit është vërejtur përgjatë rrugës që çon në fshatin Paragushë, duke i vënë flakën barit të thatë. në anë të rrugës me çakmak, janë marrë masa dhe aktivitete si dhe është gjetur dhe ndaluar personi. Njëkohësisht zjarri është shuar nga zjarrfikësja e Shkupit, njofton MPB.

Në koordinim me prokurorin publik pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër F.S. do të bëhet një paraqitje e duhur.

Video e ditës