Arrestohet vrasësi që goditi 46 herë me thikë Shkupin në Chrom dhe nëna e tij i vuri flakën banesës për të mbuluar krimin

Arrestimi / Foto: Profimedia

Sot në ora 14.20:XNUMX në zonën e vendbanimit Vlae, në një aksion të shpejtë të përbashkët të Grupit Operativ Kërkimor në bashkëpunim me Njësitin e Policisë Intervenuese, tridhjetë e nëntë vjeçari A.D nga Shkupi, për të cilin një qendër. Njoftimi për bastisje është shpallur dy ditë më parë, ndërsa gjatë ditës së djeshme është bërë kallëzim penal pas procedurës së shpejtë për dy krime të kryera, “vrasje” dhe “krime të rënda kundër sigurisë së përgjithshme”, njoftoi MPB.

Konkretisht, pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve të gjithanshme operativo-taktike në ditët e kaluara, në orën 14.10:XNUMX personi është pikasur në afërsi të urës “Kombet e Bashkuara” dhe në momentin që ka tentuar të arratiset është kapur dhe ndaluar në komisariat. të cilat do të sillen para organeve kompetente.gjyqtar.

Siç informoi paraprakisht JO, pas autopsisë së 35-vjeçarit i cili u gjet në banesën e djegur në rrugën “Isaija Mazovski” në lagjen Hrom në Shkup, u konstatua se shkak i vdekjes ishte goditja me thikë me thikë. një objekt i mprehtë.

I dyshuari e ka kryer krimin pas një debati të shkurtër me viktimën, duke e privuar nga jeta viktimën me më shumë se 45 plagë me thikë në qafë dhe trup.

Pas ngjarjes, ai ka bërë disa telefonata me nënën e tij, e cila ka marrë një shishe plastike dhe ka shkuar në pikën më të afërt të karburantit, ka blerë një litër e gjysmë karburant dhe së bashku me djalin e saj i kanë vënë zjarrin me qëllim që të mbulojnë gjurmët e vrasjes mizore. Me zjarrvënien kanë shkaktuar rrezik të konsiderueshëm për jetën dhe trupin e qiramarrësve që banojnë në pallat.

Një 35-vjeçar ka humbur jetën nga zjarri në një banesë në lagjen Hrom të Shkupit

Një 35-vjeçar ka humbur jetën nga zjarri në një banesë në Shkup

OJO: Nënë e bir dyshohen për trupin e djegur të një 36-vjeçari në Chrom

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës