Një banor i ndaluar i Shkupit kërkohej me një urdhër urdhri

Arrestimi
Arrestimi i policisë / Foto EPA

Punonjësit policorë të ekipit operativ të kërkimit në SVR Shkup, dje në ora 20:10 në Blv.Brigada Maqedonase Treta në Shkup, kanë privuar nga jeta tridhjetë e tre vjeçarin T.P. nga Shkupi.

Siç njoftoi sot MPB-ja, ai kërkohej me urdhër qendror me urdhër të Gjykatës Themelore Penale të Shkupit për vuajtje të dënimit me burg në kohëzgjatje prej një viti e gjashtë muaj për vepër penale të kryer nga neni 235 i Kodit Penal.

Personi është dërguar në Institucionin Korrektues të Burgut Idrizovë për vuajtje të dënimit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës