Ndalohet një i mitur, ka vjedhur një portofol në një pastiçeri

Policia / Foto: MPB

Policia e djeshme në ora 14.00:XNUMX në Kavadar ka ndaluar një të mitur nga Kavadari.

Ai dyshon se rreth orës 12.15:XNUMX i ka marrë një portofol pesëdhjetë e gjashtë vjeçarit B.T., në një pastiçeri në Kavadar. nga Kavadari.

Sendi i vjedhur i është gjetur dhe i është kthyer pronarit, ndërsa i mituri është intervistuar në komisariat në prani të prindit dhe avokatit të të miturve.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të bëhet një parashtrim përkatës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës