Një kontrabandist me migrantë është ndaluar në pikën kufitare Star Dojran

- Në pikën kufitare Star Dojran, dje në mesditë, zyrtarët policorë të stacionit policor të pikës kufitare Star Dojran kanë privuar nga liria M.K.(47) nga Republika e Serbisë, i cili me kamion transportonte 20 emigrantë.

Siç thuhet në njoftimin e MPB-së, policia në bashkëpunim me doganierët kanë kryer kontroll në automjetin mallrash “Daf” me gjysmërimorkio me marka kombëtare serbe, i cili drejtohej nga shtetas i Serbisë, gjatë ku u gjetën 20 emigrantë nga Siria.

- Personi është ndaluar në komisariat dhe migrantët janë dërguar në qendrën e pritjes-transitit për përpunim të mëtejshëm. Për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet raport përkatës, thuhet në njoftimin e MPB-së.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës