Është arrestuar një irlandez që ka kaluar ilegalisht kufirin maqedono-grek

Një irlandez tridhjetë e gjashtë vjeçar është arrestuar pasi ka kaluar ilegalisht kufirin maqedono-grek.

“Dje rreth orës 18.30:36 në rrugën rajonale Dojran-Valandovë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi” për fshatin Nikoliq, zyrtarët policorë të stacionit policor për mbikëqyrje kufitare dhe kontrolle kufitare Star Dojran ia kanë hequr lirinë F.F.J.(XNUMX) Irlandë. , pasi gjatë kontrolleve është konstatuar se ka kaluar ilegalisht kufirin nga Republika e Greqisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, njofton MPB.

Ai i është dorëzuar efektivëve të policisë për veprime të mëtejshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës