Bastisja e Ijet Memetit, anëtar i Këshillit të Prokurorëve Publikë, në lidhje me të njëjtin rast si gjyqtarja Naqe Georgiev.

Mbrëmë me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake në Tetovë është bastisur në shtëpinë e Ijet Memetit, anëtar i këshillit të prokurorëve, si dhe është kontrolluar në objektet zyrtare të Këshillit Publik. prokurorët, raportoi “Telma”. Ai më parë ka mbajtur postin e Avokatit të Popullit.

Dyshohet se Memeti së bashku me gjyqtarin e dyshuar Nake Gorgiev kanë influencuar duke keqpërdorur pozitën e anëtarit të Këshillit të Prokurorëve Publikë në rastin e kërkesës për ryshfet për rrethana lehtësuese për ish-kryetarin i cili ndodhet në paraburgim. , Boro Stojçev.

Ijet Memeti konsiderohet i afërt me BDI-në. Ai është gjithashtu ish-ministër i Drejtësisë, gjyqtar kushtetues, këshilltar shtetëror në Qeveri dhe anëtar i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës