Ndalohet një hanxhi i dyshuar për “vjedhje të rëndë” të një shtëpie në ndërtim e sipër

Dje në ora 14.45:34 në Gostivar, zyrtarë policorë të Drejtorisë së Policisë së Gostivarit, kanë hequr nga liria XNUMX-vjeçarin banues të Gostivarit S.M., i dyshuar për “vjedhje të rëndë” nga një shtëpi në ndërtim e sipër.

Siç njoftoi MPB-ja, ai dyshohet se ka kryer “vjedhjen e rëndë” në periudhën prej 18.45 qershorit deri në orën 13:12.50 të pasdites, gjatë së cilës ka marrë disa sende.

- Sendi i vjedhur i është gjetur dhe i është kthyer pronarit dhe personi është ndaluar në komisariat. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës, njofton MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës