I arrestuari është blerësi i “Audi”-t i gjetur në flakë pas vrasjes së dyfishtë në Pazar?

Foto: MIA

I dyshuari për vrasjen, për të cilin autoritetet njoftuan sot, po mbahet në paraburgim 48 orësh, jozyrtarisht blerësi i “Audi” që iu gjet flaka pas vrasjes së dyfishtë, raportoi “fokus".

As Gjykata Penale dhe as Prokuroria Publike, me arsyetimin se më shumë detaje të bëra publike mund të pengojnë hetimin, nuk konfirmojnë se i arrestuari është i lidhur me likuidimin mafioz të Jeton Krivanjeva и Enes Iseni në “Shisha Bar” në mars.

Vetura Audi jozyrtarisht ishte me origjinë sllovene, por ishte importuar në Uroševac të Kosovës. Vrasësit dyshohet se e kanë blerë veturën nga një parking në qytetin e Kosovës.

- Gjyqtari i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore Penale Shkup, më 31.05.2023, me propozim të Prokurorisë Publike - Shkup, e pranoi propozimin dhe një personi i shqiptoi paraburgim në kohëzgjatje prej 48 orësh. për ekzistimin e dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale Vrasje nga Art. 123 i KP.

Vrasja e dyfishtë në lokalin “Shisha Bar” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit ka ndodhur më 6 mars. Katër burra të veshur me të zeza dhe të maskuar si fantazma hynë në lokal, fillimisht duke u paraqitur si policë dhe duke bërtitur "bastisje", u ngjitën në katin e dytë të lokalit dhe filluan të qëllojnë. Ata qëlluan 40 deri në 50 plumba në kokat dhe trupat e dy të vrarëve dhe një viktimë tjetër.

Pjesa më e madhe e plumbave kanë përfunduar tek një prej drejtuesve kryesorë të grupit kriminal “Dukandjik”. Jeton Krivanjeva-Zhildhe ne Enes Iseinov-Ljaci nga i njëjti grup, dhe një pjesë e vogël në këmbët e një personi të tretë që ishte ulur me ta.

Pas vrasjes i është gjetur flaka një Audi dhe kanë mbetur vetëm targa false.

Dihen emrat e të vrarëve nga të shtënat në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës