Ndalimi i një 35-vjeçari që dogji gjashtë makinat e lojërave të fatit në një kazino në Manastir.

Lojërat e fatit / Foto: Ilustrim

Një tridhjetë e pesë vjeçar është në paraburgim pasi të shtunën mbrëma ka hedhur benzinë ​​në gjashtë makina të lojërave të fatit dhe i ka vënë flakën në një kazino në Manastir.

- Më 2 mars, në orët e mbrëmjes, i dyshuari ka hyrë në një kazino në rrugën "Lazo Trpovski" në Manastir, është ngjitur në dyshemenë e objektit ku ka pasur persona të tjerë, më pas ka derdhur benzinë ​​në gjashtë automat dhe i ka djegur. . Kjo ka shkaktuar një zjarr që ka përfshirë një pjesë të inventarit dhe ka shkaktuar rrezik të konsiderueshëm për jetën dhe trupat e njerëzve dhe pasurinë në përmasa të mëdha, njofton Prokuroria.

Pas propozimit të prokurorit publik kompetent, gjyqtari i procedurës paraprake nga Gjykata Themelore në Manastir të dyshuarit i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej tetë ditësh.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës