Prania e Zelenskit në Bruksel do të lidhet me disa nisma evropiane për Ukrainën

epa11228545

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky pritet të marrë pjesë në ditën e parë të samitit të Këshillit Evropian në Bruksel të enjten, tha një zyrtar i BE-së për Politico.

Zyra e presidentit ukrainas nuk konfirmoi planet e udhëtimit të Zelensky për arsye sigurie. Prania e Zelenskit në Bruksel do të lidhet me disa nisma evropiane për Ukrainën, duke përfshirë fillimin zyrtar të negociatave të pranimit në BE që do të fillojnë nesër.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës