Princi Harry dhe Meghan Markle mbërrijnë sërish në Londër

megan markl
Princi Harry dhe Meghan Markle / Foto: Lev Radin/ Profimedia

Duka i Britanisë dhe Dukesha e Sussex do të vizitojnë MB muajin e ardhshëm për të marrë pjesë në ngjarje bamirësie.

Princi Harry и Megan Markle do të vizitojnë gjithashtu Gjermaninë si pjesë e turneut për të mbështetur "disa ngjarje të rëndësishme bamirësie", tha zëdhënësi i tyre.

megan markl
Megan dhe Harry / Foto: EPA-EFE / TOLGA AKMEN

Çifti do të vizitojë Mançesterin për të marrë pjesë në samitin One Young World, një ngjarje që do të bashkojë liderë të rinj nga më shumë se 190 vende, më 5 shtator. Dukesha e Sussex është gjithashtu një këshilltare e organizatës Justin Trudeau, Richard Branson и Xhemi Oliver.

Më pas ata do të vizitojnë Lojërat Invictus, që do të mbahen në Dusseldorf në vitin 2023, dhe ngjarjen në kuadër të konkursit të quajtur 'One Year to Go'. Më pas ata do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për Çmimet WellChild më 8 shtator.

megan markl
Megan Markle dhe Princi Harry / Foto: EPA-EFE / REMKO DE WAAL

Vizita e tyre në MB është e para që nga festimet e jubileut platin të Mbretëreshës në fillim të qershorit.

“Princi Harry dhe Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex, mezi presin të marrin pjesë në disa ngjarje bamirësie që janë të rëndësishme për ta”, tha një zëdhënës i çiftit.

Video e ditës