Princi Charles takoi mbesën e tij Lilibeth: Ishte një moment mjaft emocionues për të

Princi Charles
Princi Charles dhe mbesa e tij Lilibeth / Foto: EPA-EFE/Printscreen Instagram

Britanikët Princi Çarls Pak javë më parë ai më në fund pati mundësinë të takonte mbesën e tij Lilibeth, fëmijën e dytë të Princi Harry и Megan Markle. Mbreti i ardhshëm britanik thuhet se nuk e fshehu emocionet dhe emocionet që iu dha mundësia të takonte mbesën e tij më të vogël.

Sepse i vogli Lilibet, vajza e Princit Harry dhe Meghan Markle, ka lindur në Kaliforni, SHBA, dhe familja nuk e vizitoi mbretërinë deri në këtë qershor, Princi Charles ishte jashtëzakonisht i emocionuar për ta takuar atë. Të paktën kështu thonë burime të mirëinformuara për mediat britanike. Domethënë, princi dhe Dukesha Camilla u gëzuan pa masë kur panë Lilibeth dhe Archie".

Princi Charles
Princi Charles dhe Dukesha Camilla / Foto: EPA-EFE / VICKIE FLORES

Meghan dhe Harry mbërritën në Londër në fillim të majit për të festuar jubileun platinit të Mbretëreshës Elizabeth II, duke sjellë me vete për herë të parë fëmijët e tyre, djalin Archie dhe vajzën Lilibeth.

Edhe pse vetëm pak ditë larg, prindërit e rinj e prezantuan vajzën e tyre me pjesën më të madhe të familjes së saj mbretërore dhe duke qenë se nuk u kërkua të merrnin pjesë në të gjitha angazhimet publike mbretërore, ata patën kohë të shoqëroheshin me familjen në rrethe të mbyllura larg syrit të publikut.

Foto: Profimedia

Nuk është sekret që Princi Harry ka një marrëdhënie të turbullt me ​​babain e tij Princin Charles dhe vëllain Princin William, por ai u përpoq ta linte mënjanë këtë gjatë takimit të tyre.

Ndryshe, Princi Charles ishte shumë i lidhur me nipërit e tjerë të tij, fëmijët e Princit William dhe Kate Middleton. Së fundmi ai ka treguar se sa i afërt është me princin e vogël Louis, i cili vodhi pamjen në jubileun e platinit me sjelljen e tij djallëzore.

Video e ditës