Princesha e Uellsit mbërriti në Pallatin Buckingham

Princesha britanike e Uellsit ka mbërritur në Pallatin Buckingham për të marrë pjesë në ceremoninë mbretërore të Trooping the Color në Londër - dalja e saj e parë publike që kur u diagnostikua me një lloj kanceri të paspecifikuar.

Të premten, Princesha e Uellsit tha se ajo po "përparonte mirë" në trajtimin e saj të kancerit.

Gruaja 42-vjeçare e Princit William nuk është shfaqur në publik këtë vit.

Ajo njoftoi në mars se po i nënshtrohej kimioterapisë për t'u marrë me sëmundjen.

Ajo tha: "Unë jam duke bërë përparim të mirë, por siç e di kushdo që kalon nëpër kimioterapi, ka ditë të mira dhe ditë të këqija", duke shtuar se ajo ka "disa muaj të tjerë" trajtim përpara saj.

Princesha e Uellsit thotë se trajtimi po bën "përparim të mirë" - ajo njoftoi pjesëmarrjen e saj në një ngjarje publike

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës