Ndeshje miqësore: Vardari mposhtet në Gjorçe, Shkupi fiton në Sindjelic ndaj Lokomotivës

Foto: FC Maqedoni Gjorçe Petrov

Derisa është në vazhdim pushimi përfaqësues, sot në futbollin maqedonas janë luajtur disa ndeshje miqësore.

Maqedonia Gjorçe Petrov ka mundur në shtëpi Vardarin me rezultat 2:0. Ata shënuan golat për “luanët”. Limonë и Aleksovski.

Kampioni aktual Shkupi ka luajtur edhe me një skuadër të ligës së dytë, përkatësisht Lokomotiva Pehçevo, ndeshje e cila është luajtur në fushën e Fortuna-s në Sindjelic. Gjorgjiev и Nesimi shënoi golat për kategorinë e parë.

Kjo miqësore ishte edhe e para në pankinë për strategun e kryesuesve të rinj, Xhihan Arslan që e pasoi pak ditë më parë Goce Sedloski.

Në takimet e tjera Tikveshi barazoi me Detonin 1:1 në Kavadar, ndërsa Belasica mundi Bregalnicën 1:0.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës