Presidenti i FFM-së i dorëzoi Shkupit kupën e kampionatit

Shkupi kampion i ri i futbollit të Maqedonisë për sezonin 2021/2022 / Foto: FFM

Ekipi i Shkupi sot në ndeshjen e saj të fundit sezonale në Ligën e Parë të Maqedonisë ka festuar para tifozëve të tyre në Çair me 3:0 ndaj Akademisë Pandev.

Ekipi nga Çairi e përfundoi sezonin me rezultat 23 fitore, shtatë barazime dhe tri humbje (golavarazh 66:21).

Njëkohësisht kanë edhe golashënuesin më të mirë në ligë, d.m.th Nigeriani ndërkombëtar Sunday Adetundji me 20 gola të shënuar.

Menjëherë pas ndeshjes filloi festa e madhe mes lojtarëve të udhëhequr nga trajneri Goce Sedloski së bashku me besimtarët “Kontrabandë”.

Shkupi do të përfaqësojë vendin tonë këtë verë në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini ia dorëzoi trofeun FC Shkupit.

Video e ditës