Kryetari i Partisë Demokratike të Serbëve: Bashkësia ndërkombëtare është bashkëpunëtor në terrorin e Kurtit

Ivan Stoiljkovic, Foto: Facebook

Shtypja e serbëve vazhdon, dhuna përshkallëzohet, të ashtuquajturat ndërkombëtari shtiret si çmenduri dhe është bashkëpunëtor në veprimet e pandershme të shkaktuara nga terrorizimi i serbëve nga Kurti, ka shkruar në profilin e tij në Facebook për ngjarjet e fundit në Kosovë, deputeti maqedonas dhe kryetar i Partisë Demokratike të Serbëve në Maqedoni, Ivan Stoilkoviq.

“Lavdi e përjetshme, lavdi popullit serb që me gjithë terrorin e paparë, mbijeton në djepin serb dhe nuk i lë vatrat e tij shekullore para bishave të egra të Kurtit dhe bishave ndërkombëtare. Lavdi serbëve të Kosovës dhe Metohisë që dhanë jetën në mbrojtje të shtëpive dhe tokës amtare nga shtypja dhe tirania në rritje nga autoritetet e regjimit pushtues Shiptarian. U prefsh ne paqe polic shqiptar. Duket se i ashtuquajturi Bashkësia ndërkombëtare qëllimisht i harron të shtënat e kaluara të serbëve në Kosovë dhe Metohi ose pretendon se janë të rreme, madje nuk e sanksionon politikisht abuzimin e popullit tonë në Kosovë dhe Bosnje e Hercegovinë. Le të mjaftojnë ngjarjet e fundit si një paralajmërim për ta se çdo e shtënë ndaj KiM është një goditje për paqen dhe ata nuk kanë arritur të dënojnë shumë përleshjet e kaluara ose të paktën të tregojnë se janë të tmerruar. Por është e qartë se qëllimi i tyre është të dëbojnë serbët dhe se historia e tyre kryesore është paqja pa serbët. Në të njëjtën kohë ata harrojnë se asnjë profesion nuk zgjat përgjithmonë, kështu që as ky”, ka shkruar Stoilkovic.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës