Paradite me diell, pasdite pjesërisht me vranësira

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa pasdite me vranësira të pjesshme me periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në verilindje erë e fortë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 13 deri në 19 gradë Celsius.

Ndërsa në Shkup paradite me diell me vranësira mesatare, ndërsa pasdite me vranësira të pjesshme. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 18 gradë.

Sipas njoftimeve të Administratës për Çështje Hidrometeorologjike (UMRA), në ditët në vijim do të mbajë mot me vranësira të pjesshme dhe me diell. Të enjten pasdite dhe të premten do të ketë reshje të kohëpaskohshme shiu, të cilët do të jenë më të dendur në pjesët perëndimore. Gjatë gjithë periudhës do të fryjë erë mesatare juglindore, ndërsa të enjten do të fryjë erë e fortë juglindore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës