Paradite me diell, pasdite mundësi për reshje të dendura shiu dhe bubullima

Moti i nxehtë / Foto: Sloboden pechat / Slobodan Djuric

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie me reshje më të dendura të rrëmbyeshme, bubullima, erë e fortë dhe me breshëri lokale. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 30 deri në 37 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në pjesë të luginës do të ketë reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 35 gradë Celsius.

Sipas njoftimeve të Administratës për Çështje Hidrometeorologjike (HMA), deri të premten pasdite do të ketë dukje të shpeshtë të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Proceset lokale do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe breshër. Temperaturat gjatë ditës do të pësojnë rënie graduale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës