Precedenti i Manchester United: Ndalohet hyrja e gazetarëve në një konferencë shtypi

Foto: EPA-EFE / ERDEM SAHIN

Drejtuesit e një prej klubeve më të mëdha në botë, Manchester United, janë zemëruar me katër gazetarë të cilëve iu ndalua hyrja në konferencën për shtyp të klubit nga “Old Trafford” sot.

Atyre iu ndalua hyrja në konferencë për shtyp Kave Solhekol (Sky Sports), Samuel Luckhurst (Manchester Evening News), David McDonnell (Pasqyrë) dhe Rob Dawson (ESPN).

Arsyeja që iu dha ishte se publikuan artikuj pa i pyetur më parë si anë të historisë. Konkretisht, bëhet fjalë për histori në të cilat shkruhej se Dhjetë Hagë ai humbet besimin në dhomën e zhveshjes dhe disa nga lojtarët u kthyen kundër tij.

Lajmin e ka konfirmuar Manchester United përmes zëdhënësit të tij. Në gjithë kaosin që mbretëron në klub, me sa duket dikush i ka perceptuar gazetarët si një problem të madh...

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës