Stërvitja e Alcarazit para ndeshjes me Gjokoviçin u ndërpre: një grua u rrëzua në anë të fushës, spanjolli po ndihmonte

Foto: EPA-EFE / CAROLINE BLUMBERG

Tenisti spanjoll Carlos Alcaraz stërviti sot para ndeshjes së madhe me Novak Djokovic në gjysmëfinalen e Roland Garros, dhe trajnimi u shënua nga një moment i pakëndshëm kur një grua e moshuar u sëmur në tribuna, transmeton serb. Telegrafi.

Alcaraz doli në fushë me trajnerin e tij Juan Carlos Ferrero dhe u përlesh me të para fansave.

Asgjë nuk ishte e pazakontë sepse para çdo ndeshje Alcaraz përgatitet në atë mënyrë, por kështu ishte derisa një grua e moshuar u rrëzua në anë të fushës.

Alcaraz e ndërpreu menjëherë stërvitjen dhe vrapoi për ta ndihmuar, u përgjigj edhe ambulanca dhe ndihmoi zonjën që u dërgua në spital. Shkak për momentin e pakëndshëm ka qenë ndoshta moti i ngrohtë në kryeqytetin francez.

Tifozët nuk besojnë se Novak Gjokoviç do të luajë në finalen e Roland Garros

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës