Ndeshja RKC – Ajax është ndërprerë, bëhet e ditur gjendja e portierit të lënduar rëndë Vasen.

foto: EPA-EFE/OLAF KRAAK

Portieri i RKC Valvijk, Etienne Wassen ndodhet në gjendje kritike pas një përplasjeje me një sulmues Ajax dhe mjekët po luftojnë për jetën e tij.

Për shkak të këtij incidenti, ndeshja e kampionatit holandez të futbollit në Waalwijk u ndërpre në minutën e 86-të. Në momentin e pushimit Ajax priste me rezultat 3:2.

Lojtarët e të dyja skuadrave ishin rreth portierit vendas, i cili ishte shtrirë pa ndjenja teksa e ndihmonin.

Në ato momente, turma priste në heshtje që Vasen të ndihmohej, për t'u përshëndetur me duartrokitje të forta teksa u largua nga fusha me barelë.

Më pas lojtarët e të dyja skuadrave shkuan në dhomat e zhveshjes, për t'u kthyer më vonë për të falënderuar tifozët për mbështetjen që i dhanë portierit vendas.

- Jemi të shokuar nga incidenti që ndodhi në fushë me portierin tonë Etienne Wassen. Mund të raportojmë se pas ekzaminimeve të shumta mjekësore, ai është në vetëdije dhe është dërguar në spital për ekzaminime të mëtejshme. I urojmë shumë forcë dhe forcë Etienne-it dhe shpresojmë që së shpejti të kthehet të jetë me ne - tha RKC.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës