I mituri që u përplas në bulevardin Serbia ka plagë të rënda

Foto: MIA

Ka përfunduar hetimi për aksidentin e trafikut në Bulevardin Serbi, ku pasditen e sotme u përplas një vajzë e mitur. Siç njoftoi MPB, vajza ka pësuar lëndime të rënda.

Sot në ora 16.25:XNUMX në Blv. "Srbija", përballë një pompe karburanti, automjeti i pasagjerëve "Pasat" me targa të Shkupit i drejtuar nga D.L. goditi një këmbësor të mitur. Në aksident e mitura ka pësuar lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”, ku është dërguar për ndihmë mjekësore. Kontrollin e bën ekipi inspektues i SVR Shkup, njoftojnë nga MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës