Një grua 75-vjeçare është përplasur në Prilep

Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Një grua shtatëdhjetë e pesë vjeçare është përplasur dje në Prilep, pas së cilës ka pësuar lëndime të rënda.

- Me datë 27.02, në ora 2024:10.00 në Stacionin Policor Prilep është raportuar se automjeti i udhëtarëve “Citroen”, i drejtuar nga B.P.(56) nga Prilepi, në Stacionin Policor Prilep ka goditur këmbësorin S.K.(75). . ) nga Prilepi. Në aksident S.K. ajo ka pësuar lëndime të rënda trupore të cilat janë konfirmuar në Spitalin e Qytetit të Prilepit, ka thënë policia.

Vendi është kontrolluar nga ekipi inspektues i OVR Prilep.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës