Një çiklist i cili u përplas në Tetovë është dërguar me lëndime të rënda në spital

Foto: MPB / ilustrim

Një çiklist shtatëdhjetë e tre vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë pasi është përplasur nga një veturë dje në Tetovë.

“Me datë 30.09.2023 në ora 08.35:47 është raportuar se në Tetovë, në kryqëzimin e rrugës “Bllagoja Toska” me rrugën “Fushtanska”, automjeti i pasagjerëve “Audi” me targa të Tetovës, i drejtuar nga D.M.(73) nga . Mala Reçica, ka goditur një biçikletë të drejtuar nga A.M.(XNUMX) nga Tetova. Në aksident biçiklisti ka pësuar lëndime të rënda trupore, të cilat janë konfirmuar në Spitalin klinik të Tetovës”, njofton MPB.

Kontroll është kryer nga ekipi inspektues nga RSV Tetovë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës