Deputeti i SPS-së që ndoqi një film porn në Kuvend dha dorëheqjen, largohet edhe nënkryetari i Kuvendit

Deputeti i socialistëve serbë Zvonko Steviq dha dorëheqjen nga posti i tij pasi në rrjetet sociale u shfaq një video ku shihet duke shikuar një film porno gjatë seancës për Kosovën. Megjithatë, për momentin nuk dihet nëse dorëheqja është akt moral apo arsyeja për këtë është shpërbërja gjithnjë e më e sigurt e koalicionit të socialistëve serbë me SNS-në në pushtet.


Në të njëjtën kohë ka dhënë dorëheqje edhe nënkryetarja e Partisë Socialiste të Serbisë, Snezhana Paunoviq.

Për përkujtim, mediat e Beogradit dje njoftuan se kryetari i Partisë Përparimtare Serbe Aleksandar Vuќi. në një mbledhje të kryesisë së partisë, ai tha se është gati të shkojë në zgjedhje si kandidat për kryeministër dhe se nuk do t'i dorëzohet shantazheve as nga Perëndimi, as nga SPS dhe as nga, siç ai. i quajti të djathtët e rremë serbë.

"Jam shumë i zhgënjyer nga sjellja e socialistëve që ishin diku në mes, duke dashur t'i kënaqin të gjithë," raportojnë mediat serbe të ketë thënë Vuçiq.

Vuçiq ka vlerësuar se SNS ka qenë e vetme në mbrojtjen e interesave të shtetit në seancën e Kuvendit për Kosovën.

Mediat pranë qeverisë njoftuan mbrëmë se votimi mund të bëhet në shtator.

VIDEO: Një deputet i socialistëve serbë ka parë përmbajtje pornografike gjatë një diskutimi parlamentar për Kosovën

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës