Prezantuesi i famshëm James Corden më në fund humbi peshë: Ndihem më mirë se kurrë!

James Corden
Foto: EPA-EFE / JUSTIN LANE

Nuk ka më dieta yo-yo për James Corden - ai më në fund ka gjetur një plan për humbje peshe që funksionon për të. Dhe për një vit humbi 13 kilogramë, dhe tani thotë se ndihet mirë!

Prezantuesja 43-vjeçare e "The Late Late Show" humbi 13 kilogramë pasi iu bashkua "WW" (ish "Weight Watchers") në janar.

Dhe tani, pothuajse një vit pas atij hapi, Corden, i cili tani është ambasadori i WW, tha se kjo është hera e parë që ai ka arritur të mbajë peshën e tij.

"Më lejoni t'ju them - WW me të vërtetë funksionon. Që nga fillimi i vitit kam humbur 13 kilogramë dhe për herë të parë kilet që kam humbur nuk janë kthyer më. “Kjo ndryshon lojën dhe ndihem i mrekullueshëm”, tha Corden.

James Corden
Foto: Profimedia

Corden vlerësoi programin e ri PersonalPoints të WW, i cili krijon një plan diete që përputhet ngushtë me zakonet e të ngrënit dhe ushtrimeve të secilit anëtar, pasi i ndihmon ata të mësojnë se si të hanë dhe të bëjnë jetë më të shëndetshme. është e përshtatshme për të.

Prezantuesi i njohur thotë se zakonisht shëndoshet gjatë festave të fundvitit, por këtë herë ndihet gati.

“Kjo periudhë e vitit ka qenë tradicionalisht një luftë për mua për sa i përket një stili jetese të shëndetshëm, por në sezonin e festave hyj më e sigurt se kurrë. “Është koha ime e preferuar e vitit dhe është kaq çliruese të dish se mund të shijoj ende ushqimin që dua më shumë dhe të mos e privoj kurrë veten nga ai”.

James Corden
Foto: Profimedia

Corden thotë se WW e ndihmoi atë të ristrukturonte pikëpamjen e tij për shëndetin dhe mirëqenien.

“Ajo që funksionon për mua është të kuptoj se kjo nuk është një zgjidhje e përkohshme, kjo është një mënyrë e re e jetës”, tha ai.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga James Corden (@j_corden)

Babai i tre fëmijëve do të luajë gjithashtu në reklamën e re të WW, ku Corden shëtit nëpër dyqan ushqimor duke kënduar himne për planin e dietës.

“Unë dua që rrobat e mia të rrinë më mirë, por dua akullore pak më shumë se kaq”, bën shaka ai.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga James Corden (@j_corden)

Corden foli për humbjen e peshës gjatë një emisioni radiofonik të BBC-së në maj, duke i thënë prezantueses Zoe Ball se kishte provuar çdo dietë në botë dhe kuptoi se ideja e dietës ishte në të vërtetë e gabuar.

“Mos mbani dietë – ndryshoni mënyrën e të ushqyerit”, shpjegoi ai.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga James Corden (@j_corden)

Video e ditës