Herbalisti i famshëm rus Dimitrij Yurovski pohon: Kjo është mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për të forcuar imunitetin!

Foto: Pixabay

Një sistem i fortë imunitar është linja e parë e mbrojtjes kundër të gjitha sëmundjeve, ndaj mbani mend mirë këto receta.

Forcimi i imunitetit është ende një prioritet duke pasur parasysh pandeminë e koronavirusit. Herbalisti rus ka përgjigje të gatshme për pyetjen se si të mbroheni nga infeksionet dhe të forconi imunitetin me ndihmën e ilaçeve natyrale?

Dimitrij Jurovski është i sigurt se gjithçka e nevojshme për një sistem të fortë imunitar është në natyrë dhe se ju duhet vetëm të dini si të kombinoni ushqimet, erëzat dhe barishtet. Kombinimi i këtyre ushqimeve është një parandalim i shkëlqyer i ftohjes, gripit dhe viruseve, ai është i sigurt:

Mjedra dhe rrush pa fara

Në 100 mililitra ujë të vluar hidhni 15 lugë mjaltë, një lugë mjedër, një lugë rrush pa fara të zezë ose të kuqe. Lëreni për XNUMX minuta. Konsumoni gjysmë gote pije tri herë në ditë, para vaktit.

Linden dhe elderberry

Përzieni një lugë gjelle lule bliri me një lugë gjelle lule plaku. Derdhni përzierjen me një gotë ujë dhe gatuajeni për pesë deri në dhjetë minuta. Merrni një filxhan çaj të nxehtë në ditë.

Mjaltë dhe hudhër

Përzieni një lugë gjelle mjaltë me një lugë gjelle hudhër të grirë imët. Merrni një lugë gjelle nga ky produkt në ditë me ujë të ngrohtë para gjumit.

Çikore dhe urth (goja e djallit)

Në një gotë me ujë të vluar shtoni një lugë çaji palcë dhe një lugë çaji rrënjë çikore të bluar. Prisni gjysmë ore. Konsumoni gjysmë gote pije tri herë në ditë.

Hurmat dhe qumështi

Hidhni katër deri në pesë hurma të freskëta me një gotë qumësht. Gatuani mbi nxehtësi të ulët për pesë deri në dhjetë minuta. Pini një gotë pije të nxehtë para se të shkoni në shtrat.

Rrikë dhe mjaltë

Rrënja e rrikës grijeni imët, vendoseni në një kavanoz dhe shtoni pak ujë. Mbyllni kavanozin fort me kapak dhe prisni një orë. Më pas kullojeni lëngun e rrikës dhe vendosni një lugë mjaltë në të. Merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje në mëngjes dhe në mbrëmje.

Video e ditës