Dihen datat në të cilat Rabotnicki dhe Fenix ​​2010 do të luajnë në Kupën e Evropës FIBA.

foto: kfsm.mk

Në periudhën 2-5 tetor 2023 do të luhen ndeshjet kualifikuese të basketbollit. Kupa e Evropës FIBA.

Ata do të përfaqësojnë Maqedoninë Punëtorët и Phoenix 2010 të cilët mësuan orarin dhe datat e ndeshjeve.

Organizator i turneut do të jetë Rabotnicki, në të cilin do të luajë edhe Donar Groningen nga Holanda, pastaj rumuni Rapid Bukureshti dhe Sahah nga Azerbajxhani, në stolin e të cilit është trajneri ynë Bobby Mitev.

Fenix ​​2010 do të luajë në Qipro ku marrin pjesë nikoqiri Keravnos dhe Rostok nga Gjermania.

Plasimin në fazën e grupeve të Kupës së Evropës FIBA ​​do ta sigurojnë skuadrat e para.

Programi i ndeshjeve
FIBA Europe Cup, kualifikuese

Grupi "A"
2 tetor 2023
17.30 Donar Groningen - Sabah
20.30 Rabotniçki – Rapid Bukuresht

3 tetor 2023
17.30 Rapid Bukuresht – Donar Groningen
20.30 Sabah – Punëtorët

5 tetor 2023
17.30 Rapid Bukuresht – Sabah
20.30 Donar Groningen – Rabotniçki

Grupi "E"

3 tetor Keravnos – Phoenix 2010 (19.00:XNUMX)
4 tetor, Phoenix 2010 – Rostok (19.00:XNUMX)
5 tetor Rostok – Keravnos (19.00:XNUMX)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës