Njihen favoritët e parë për të fituar kampionatin evropian

Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Dje në Hamburg është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2024. dhe tashmë sot janë shpallur favoritët e parë sipas basteshkruesve për fitimin e trofeut.

Favoriti i parë për të fituar titullin është finalistja e vitit të kaluar, Anglia, së cilës i jepet koeficienti 4.5. Në vendin e dytë pas saj është Franca me 5, më pas Gjermania me 7, Spanja me 8 dhe Portugalia me 9.

10 favoritët e parë plotësohen nga Italia, Holanda, Danimarka dhe Kroacia. Duhet thënë se Anglia nuk ka qenë asnjëherë kampione bote dhe humbja në finale me penallti nga Italia në Europianin e fundit është suksesi më i madh për anglezët.

Franca dhe Gjermania, që janë pas anglezëve, e presin titullin që nga viti 2000 dhe 1996 përkatësisht.

Në Kampionatin Evropian të Gjermanisë, Anglia do të luajë në grup me Slloveninë, Danimarkën dhe Serbinë.

Pixie pas shortit për Europianin: Nuk do të kemi frikë nga anglezët, futbolli luhet “11 me 11”

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË