E qëlluar në garazh: Dihen detajet e vrasjes së reperit suedez të vlerësuar me çmime

Foto: Printscreen / Instagram

Policia gjeti trupin e reperit suedez C. Gambino në një garazh publik, dhe një nga dëshmitarët zbuloi se kishte dëgjuar disa të shtëna. Policia është ende në kërkim të autorëve.

C. Gambino u qëllua me dy plumba në një garazh publik në Goteborg të Suedisë. Mbrëmjen e së martës, rreth orës 22:40, policia ka mbërritur në garazhin ku është gjetur një person i plagosur me armë zjarri. Ai u transferua në spital për pranim urgjent, por vdiq nga pasojat e të shtënave.

Policia më vonë njoftoi se ishte reperi 25-vjeçar suedez C. Gambino. Më pak se një muaj më parë, ai u shpall Reperi i Vitit në ndarjen e çmimeve Grammy Suedeze. Policia ka nisur hetimet për vrasjen të mërkurën dhe është në kërkim të një ose më shumë autorëve.

- Po punohet për mbledhjen e informacionit nga banorët e zonës dhe kërkimin e autorit apo autorëve. Për momentin nuk kemi asnjë të dyshuar - tha Jens Andersson, zëdhënës i policisë.

Sipas policisë, në vendin e krimit janë qëlluar disa të shtëna.

– Ne kërkojmë disa të dhëna dhe përpiqemi të bashkojmë enigmën. Ka shumë njerëz që punojnë në këtë rast dhe ata nuk janë të përqendruar në një zonë të vogël - shton Anderson.

Fqinji që ishte afër vendit të krimit tha se kishte dëgjuar të shtëna, pretendon ai "Aftonbladet".

- Kanë qenë ndoshta pesë, gjashtë, shtatë të shtëna - tha fqinji.

Sipas burimeve të Aftonbladet, reperi i vrarë ka të ngjarë të ishte i lidhur me bandat në Goteborg. C. Gambino ndante një biznes me një anëtar bande të dënuar më parë, të cilin policia e lidhte me rrjetin Nora Bishop.

Policia suedeze thotë se dëshmitarët duhet të kishin parë makinën të largohej nga vendi i ngjarjes menjëherë pas të shtënave, dhe gjithashtu i ka kërkuar këdo që e pa incidentin të kontaktonte me ta.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës