Modelja e famshme plus size zbuloi se mezi i mbijetoi lindjes: Nuk ishte e lehtë, por ia vlente

Ashley Graham
Ashley Graham / Foto: Printscreen / Instagram

Modeli me madhësi plus Ashley Graham “Ajo u bë nënë e binjakëve në janar dhe pas një shkëputjeje nga rrjetet sociale, ajo tani zbuloi se mezi i mbijetoi lindjes për shkak të gjakderdhjes së madhe”.Faqja e Gjashtë".

Ashley, 34, lindi në shtëpi në fillim të këtij viti dhe solli në jetë dy djem të bukur, Malahi dhe Roman. Ndonëse deri atëherë mbante një “ditar shtatzënie” në profilet e saj, pas lindjes ajo ka njoftuar fansat e saj se do t’i kushtonte pak kohë fëmijëve dhe shërimit të saj.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ASHLEYGRAHAM (@ashleygraham)

Tashmë ajo ka zbuluar për “PageSix” disa detaje nga lindja, ndër të tjera, se ka ndodhur në banjën e saj, më saktë në vaskë, pas së cilës ajo është sëmurë. Në ato momente, Ashley ishte e rrethuar nga një “ekip profesionistësh të aftë dhe të trajnuar” dhe bashkëshorti i saj Justin Erwin dhe siç ka treguar ajo, kujton vetëm se si në një moment u bë e zezë dhe “pa yjet”. Kur i erdhi vetëdija, modelja pohoi se kishte gjak kudo, ndërsa më vonë zbuloi se kishte humbur “litra”.

“Ata nuk donin të më thoshin se një nga mamitë duhej të më kthente dhe të përpiqej të ndalonte gjakderdhjen, dhe unë kisha një problem me venat në krahun tim dhe ata nuk mund të më fusnin një gjilpërë”, tha Graham.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ASHLEYGRAHAM (@ashleygraham)

Edhe pse djemtë ishin mirë, Ashley mbeti e shtrirë në shtrat për katër ditët e ardhshme dhe nuk mund të ecte për shtatë ditët e ardhshme.

Ajo kaloi dy muaj në shtëpi dhe la të kuptohet për lindjen e vështirë me postimin e saj në Twitter, duke shkruar: “Më duhet kohë të shërohem dhe të lidhem me burrin dhe djemtë. “Kjo nuk ishte e lehtë, por ia vlente”, shkruante ajo në atë kohë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ASHLEYGRAHAM (@ashleygraham)

Krahas binjakëve, Graham dhe bashkëshorti i saj kanë një djalë dyvjeçar, Isaac, dhe pas tij në vitin 2021, modelja bëri një abort. Modelja e quajti humbjen “fatale”, duke thënë se ishte një nga humbjet më të mëdha që kishte përjetuar ndonjëherë.

Video e ditës