Një prezantues i famshëm serb gjendet i vdekur në një apartament në Beograd: Prokurori urdhëroi autopsinë e trupit

Bojana Jankovic / Foto: Printscreen / Instagram

Mikpritësi serb Bojana Jankoviq (ish Nikolic), i cili u bë i njohur si drejtuesi i emisionit kult “City” në Televizionin Pink, është gjetur i vdekur në një banesë në Beograd, transmeton Media serbe.

Për vdekjen e saj është njoftuar Prokuroria e Lartë Publike në Beograd, e cila ka urdhëruar menjëherë autopsinë. Ende nuk dihet shkaku i vdekjes së prezantueses së njohur, por sipas informacioneve në trup nuk ka gjurmë të dukshme dhune.

Jozyrtarisht, shërbimet e urgjencës kanë konfirmuar vdekjen e Bojanës rreth orës 19:XNUMX. Trupi i pajetë i prezantueses së njohur është transferuar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Familja foli gjithashtu për të konfirmuar lajmin për vdekjen e saj të papritur, raportojnë ata mediat.

“Familja konfirmon se Bojana ka ndërruar jetë papritmas sot dhe ndonëse e kuptojnë se është një person interesant për mediat, u bëjnë thirrje të gjitha mediave që të sillen sipas etikës së tyre, të respektojnë kolegun dhe ta lënë familjen të kalojë këto momente të vështira në paqe”, thuhet në një deklaratë të familjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës