Bëhet i ditur identiteti i vrasësit nga Vjena, i cili vrau të premten vajzën dhe gruan e tij të mitur

Policia Austriake / Foto: EPA-EFE / CHRISTIAN BRUNA

Policia po kërkon intensivisht të dyshuarin Christian R. (53), i cili mëngjesin e së premtes vrau vajzën 12-vjeçare dhe gruan e tij dhe sipas informacioneve dyshohet se i njëjti është arratisur në Kroaci, ku kishte një varkë. ankoruar, shkruan German Ndërtoni.

Autopsia e nënës është ende në vazhdim dhe pritet rezultati përfundimtar, por siç raportojnë mediat, dyshohet se ai e ka vrarë me duar të zhveshura ose e ka rrahur për vdekje.

Autopsia e trupit të vajzës ka treguar se i dyshuari e ka mbytur atë.

Kujtojmë se trupi i një avokati të njohur dhe vajzës së saj u gjet të premten rreth orës 07:20, pas së cilës nëna e të vrarës lajmëroi policinë pasi nuk mund të vinte në kontakt me vajzën dhe mbesën e saj.

“Nuk ka asnjë histori policie të lidhur me këtë familje”, tha një zëdhënës i policisë për Bild.

Policia nuk përjashton mundësinë që babai të jetë vetëvrarë.

Nuk dihen ende motivet e krimit.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës