Zjarri mes fshatit Miladinovc dhe rafinerisë “OKTA”

Qendra për menaxhimin e krizave informon se sonte në ora 19:05 është raportuar zjarr në numrin 112 në mes të fshatit Miladinovc dhe rafinerisë “OKTA”.

Sipas njoftimit, siç thuhet nga QKM, zjarri ka nisur si pasojë e një shkëndije nga një shtyllë dhe është përhapur në barin e thatë përreth.

“Në vendin e ngjarjes ndodhen ekipet e Brigadës për mbrojtje nga zjarri BPPZ të Qytetit të Shkupit dhe pjesëtarë të policisë. Po ndërhyhet për shuarjen e plotë të tij dhe për momentin nga raportimi e deri më tani nuk ka rrezik për zgjerim”, shtoi KKM.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës