I lënduari në aksidentin e tmerrshëm në rrugën Shtip – Miladinovci është dërguar për tretman në Shkup

Komunikacioni në rrugën Shtip-Miladinoci/Foto: MPB

Në aksident kanë humbur jetën tri femra të cilat janë të lidhura me njëra-tjetrën dhe të cilat janë transportuar me veturën Chevrolet “Kalos” me targa të Shkupit, në të cilën ndodheshin edhe dy persona të tjerë.

I lënduari në aksidentin e trafikut në magjistralen Shtip - Miladinovci është në gjendje stabile, i cili me lëndime të rënda është transferuar nga Spitali klinik i Shtipit në klinikat e Shkupit, tha për MIA-n doktor Nexhati Yakupi nga Klinika për Kirurgji Torakale dhe Vaskulare.

- I plagosuri është 29 vjeç, është në gjendje stabile, me brinjë të thyera dhe kontuzion në mushkëri. Ai do të mbahet nën vëzhgim për disa ditë, tha doktor Yakupi.

Në aksidentin e rëndë trafiku që ka ndodhur sot në magjistralen Shtip-Miladinovci, rreth gjysmë kilometër nga vendpagesa në Kadrifakovë. tre gra vdiqën 15, 37 dhe 62 vjeç. Sipas informacioneve fillestare, viktimat janë të afërm dhe janë transportuar me veturën Chevrolet “Kalos” me targa të Shkupit, në të cilën ndodheshin edhe dy persona të tjerë.

Sipas SVR-Shtip, nga aksidenti janë lënduar katër persona. Se si ka ndodhur përplasja mes veturave Toyota “Land Cruiser” me targa të Koçanit dhe Chevrolet “Kalos” me targa të Shkupit, ende nuk e vërteton policia dhe prokuroria publike.

Zëdhënësja e SVR-Shtip, Gordana Panajotova, thotë se automjetet e përfshira në aksident kanë qenë vetura “Toyota Land Cruiser” e drejtuar nga shoferi 29-vjeçar, në të cilin ka qenë edhe pasagjeri 34-vjeçar, të dy. prej të cilëve janë lënduar dhe automjeti “Chevrolet Kalos” me targa të Shkupit i drejtuar nga një vozitës 45-vjeçar, në të cilin janë transportuar edhe një djalë 12-vjeçar dhe tre viktimat.

MPB-ja paraprakisht informoi se vajza 15-vjeçare dhe gruaja 62-vjeçare kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa 37-vjeçarja rrugës për në Spitalin klinik të Shtipit. Mjekët tentuan ta ringjallën, por pa sukses, para derës së spitalit ajo iu nënshtrua plagëve të marra.

Në Spitalin klinik të Shtipit aktualisht ndodhen dy pacientë që i nënshtrohen ekzaminimeve mjekësore.

Policia dhe prokuroria po kryejnë këqyrjen e vendit të aksidentit, ndërsa qarkullimi po zhvillohet përgjatë rrugës së vjetër rajonale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës