I plagosur punëtor 53-vjeçar në një fabrikë në Shkup

Foto: Telma

Në Klinikën Universitare për Sëmundje Kirurgjike “St. Naum Ohridski" në Shkup dje me lëndime është sjellë Lj.S.(53) nga Shkupi.

Siç kumtoi MPB-ja, rasti dje nga spitali është raportuar në SVR Shkup.

Sipas raportit, Lj.S. ajo ka mbetur e plagosur gjatë kryerjes së detyrave të punës në një fabrikë në zonën industriale Bunarxhik.

Për ngjarjen është njoftuar një inspektor i punës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës