Pas 25 vitesh, ujku “Meço” është rikthyer në parkun e qytetit në Manastir

ujku i ariut/Foto Vaska Mladenovska
Вdele "ariu", ish atraksioni i Manastirit tani është në Parku i Qytetit dhe është duke pritur për më të riun në një udhëtim promovues.  Blerja e ujkut dhe vënia në punë e tij u realizua nga Bashkia Manastiri në bashkëpunim me JP "Parkinzi", me qëllim të rikthimit të atraksionit të dikurshëm për më të rinjtë dhe krijimit të mundësive të reja për argëtim dhe rekreacion të tyre.

     -Pas 25 vitesh po rikthejmë traditën e cila ishte shumë domethënëse për Manastirin. “Mecho” rinis në Manastir. Ky është një kontribut i vogël për qytetin, në kënaqësinë e më të rinjve, prindërve të tyre dhe të gjithë qytetarëve me qëllime të mira, të cilët e presin me padurim këtë event. Dëshiroj të falënderoj këshilltarët nga Këshilli i Manastirit, për mbështetjen e kësaj nismeKjo është vetëm një nga të gjitha gjërat e mira që bëjmë me bashkëpunimin e përbashkët, si me ndërmarrjen publike ashtu edhe me sektorin e biznesit dhe ata пune qaj dhe të gjitha kompanitë tjera me përgjegjësi shoqërore, të vazhdojmë të punojmë në këtë mënyrë, dhe ne si vetëqeverisje lokale jemi të hapur për bashkëpunim, tha ai. kryetari i Komunës së Manastirit Toni Konjanovski.

     Drejtori i PP "Parkinzi", Zoran Mihajlovski ftoi më të rinjtë të jenë pjesë e udhëtimeve promocionale falas.

Udhëtime promovuese me "Mecho" do të vazhdojë nga e marta deri të dielënnga ora 10:00 deri në mesditë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës