Një tërmet më i dobët ka goditur zonën Shtip - Radovish

Një tërmet me magnitudë lokale 2,4 të shkallës Rihter është regjistruar sonte në orën 19.54:68 me epiqendër në zonën Shtip - Radovish, XNUMX kilometra në juglindje të Shkupit.

Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Shkencë-Matematikor në Shkup ka njoftuar se tërmeti sipas të dhënave në dispozicion është ndjerë nga popullata e qytetit të Shtipit me rrethinë, me intensitet të shkallës III sipas shkallës makrosizmike evropiane.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës