Receta vegane e Stefania Nestorovska: Patate të ëmbla të mbushura me salcë tahini

Foto: arkivi privat

Nëse nuk keni dëgjuar kurrë për patatet e ëmbla, aq më pak e keni provuar, po ju mungon një ushqim shumë i mirë dhe i shëndetshëm.

Është i pasur me karbohidrate, fibra, vitamina B, vitaminë C dhe beta-karoten, si dhe me minerale si kaliumi dhe fosfori. Gjithashtu përmban vitaminë D dhe E, magnez dhe hekur. Një ushqim i shkëlqyer për diabetikët për shkak të indeksit të ulët glicemik, i cili siguron përthithje më të ngadaltë të glukozës.

Një mijë arsye për ta përfshirë atë në menunë tuaj. Stefanija Nestorovska që qëndron pas profili i instagramit dhe blogun snestorovska.com, na përgatiti sot një vakt interesant dhe të pazakontë, në të cilin rolin kryesor e luan patatja e ëmbël.

Foto: arkivi privat

Përbërësit:

– 3-4 patate të ëmbla, të mesme
– 1 kanaçe (ose kavanoz) qiqra
- 1 lugë çaji kripë
- 1/2 lugë çaji piper i kuq (erëz)
- 1/2 lugë çaji qimnon (erëz)
- 1/4 lugë çaji piper i zi
- vaj ulliri ose vaj sipas dëshirës tuaj (për gatim)
– Disa degë majdanoz
– Susam për dekorim

Për veshjen e tahinit:

- 2 lugë tahini
- lëng gjysmë limoni
- 4 lugë vaj ulliri
- 1/2 lugë çaji kripë
– 1 lugë çaji qimnon
1/4 lugë çaji piper i zi
– ujë, nëse është e nevojshme

Foto: arkivi privat

Metoda e përgatitjes:

Furra nxehet në 220 gradë dhe përgatitet një tavë pjekjeje.

Të gjitha patatet lahen mirë dhe hiqen çdo papastërti. Duke qenë se do të shërbehen me kore, tregohet kujdes që ato të jenë plotësisht të sigurta për konsum.

Fshihen me një leckë për të thithur sa më shumë ujë dhe shpohen disa herë nga të gjitha anët me pirun ose objekt të mprehtë.

Vendosen në tepsi dhe lyhen me pak vaj.

Piqni për 40 deri në 50 minuta, në varësi të madhësisë së patateve. Janë gati kur të jenë të buta sa të shpohen lehtësisht me pirun.

Ndërkohë, teksa patatet po piqen, shtoni pak vaj në tigan dhe lëreni të nxehet.

Hidhni ujin nga kavanoza ose kanaçe me qiqrat dhe shpëlajini qiqrat me ujë të pastër e të ftohtë.

Shtoni qiqrat në tiganin me vaj dhe shtoni erëzat.

I lëmë të skuqen për rreth 7-8 minuta. Qiqrat duhet të marrin ngjyrë të artë dhe të kenë një kore krokante. Lëreni tavën me qiqrat të ftohet pak dhe shtoni majdanozin e grirë

Kur patatet të jenë pjekur dhe të ftohen mjaftueshëm për t'u trajtuar, i presim në dy gjysma të barabarta, vertikalisht.

Pritini çdo patate të ëmbël përgjysmë në mes dhe lini vend për të shtuar përzierjen e qiqrave. Shpërndahet në mënyrë të barabartë në të gjitha gjysmat.

Për dressing, shtoni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni derisa masa të kombinohet. Shtoni ujë sipas nevojës derisa të arrihet tekstura e dëshiruar.
Shtoni salcën në pataten e ëmbël dhe spërkatni pak fara susami nëse dëshironi.

Shënime dhe këshilla:

→ Nëse nuk duhet konsumuar menjëherë, përgatitini të gjithë përbërësit, por ruajini veçmas. Para se t'i konsumoni, mjafton t'i shërbeni si më sipër.
→ Erëzat mund t'i rregulloni sipas shijes tuaj dhe asaj që keni në dispozicion.
→ Nëse keni nevojë për një vakt më të shpejtë, mund të anashkaloni skuqjen e qiqrave dhe t'i shërbeni direkt nga kavanozi, megjithatë, ju rekomandoj ta bëni këtë hap nëse mundeni sepse me të vërtetë bën ndryshim.
→ Mund të shërbehet si vakt kryesor ose si pjatë anësore me një pjesë shtesë të mishit ose peshkut.

Video e ditës